بسمه تعالی

با حمد و سپاس به درگاه یگانه معمار هستی بخش ، یکتای بی همتایی که هر دو جهان را آفرید و سه گانه ابعاد را در چهار طاق آفاق گستراند.

دبیرخانه دایمی دومین کنفرانس بین المللی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری افتخار دارد میزبان اندیشمندان ، اساتید ، فرهیختگان ، پژوهشگران ، تولید کنندگان ، صنعتگران ، دانشجویان و میهمانان ارجمند از اقصی نقاط میهن عزیزمان با هدف فرصت مغتنم تعامل ، همفکری ، همگرایی و هم افزایی برای بهبود و ارتقای نقش مهندسان مکانیک و تاسیسات در ساخت وساز شهری و ارتباط بیشتر متخصصان و مهندسان با بخش تولید و صنعت  باشد.

امروزه گرایشها و رشته های متنوع مهندسی مکانیک و تاسیسات، نظیر بهینه سازی مصرف انرژی ، فرآیند های ساخت وتولید ، فناوریهای ترمودینامیکی و تحلیل سازه ها ، دستگاههای تهویه مطبوع و تجهیزات حرارتی و برودتی ، مبدل های حرارتی ، سامانه های لوله کشی ، سیستم های HVAC  و زمینه های نوین مهندسی مکانیک و ... یکی از بنیادی ترین و مهم ترین ارکان اقتصاد ساختمان و ساخت و ساز شهری محسوب می شود و با توجه به افزایش روزافزون درخواست و تقاضا برای مسکن از یک سو و لزوم استفاده بهینه از انرژی ، آب ، برق ، گاز و ... ، نقش مهندسی مکانیک در اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی را برای افزایش ثروت ملی و رفاه اجتماعی و آرامش و آسایش شهروندان مضاعف می سازد.

برنامه های دومین کنفرانس بین المللی با تبیین محورهای راهبردی و تشکیل کمیته های منسجم علمی و اجرایی و برگزاری نشست ها و کارگاههای آموزشی و تخصصی و همچنین حضور مسوولان گرانقدر به عنوان سخنرانان کلیدی و مشارکت اساتید برجسته در پانل های تخصصی از اقصی نقاط دنیا و استفاده حداکثری از حضور همزمان صاحب نظران مهندسی مکانیک و نخبگان و پژوهشگران دانشگاهی و تولیدکنندگان و صنعت گران عرصه ساخت وساز، امید بخش ارتقای کیفی و غنای ارزشمند این کنفرانس بین المللی می باشد.

در خاتمه صمیمانه ترین مراتب قدردانی و تشکر را از همکاران و دست اندرکاران برگزاری دومین کنفرانس بین المللی نقش مهندسی مکانیک در ساخت وساز شهری را داشته و انشالله با مشارکت موثر و ستودنی میهمانان عزیز ، ارائه کنندگان مقالات ارزشمند ، اساتید گرامی، صنعتگران گرانقدر ، دانشجویان عزیز و پژوهشگران فرهیخته و استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های عظیم مهندسان مکانیک شاهد برگزاری هرچه باشکوه تر این کنفرانس بین المللی باشیم.

 

 

رامین کرمی
دبیر کنفرانس